Friday, 29 March 2019 by PR Focus
Հարկային օրենսգրքի բարեփոխումների նախագծից հանվել է գազավորված ըմպելիքների հարկման դրույթը Գազավորված ըմպելիքներն ակցիզային հարկով հարկելու օրենսդրական նախա­ձեռ­նու­թյան վերաբերյալ այդ ապրանքատեսակների արտադրությամբ զբաղվող տնտե­սա­վա­րող սուբյեկտները ներկայացրել են որոշ մտահոգություններ և անհամաձայնու­թյուն­ներ, որոնք մանրամասն և բազմակողմանիորեն քննարկվել են կառավարությունում: Ուստի տեղեկացնում ենք, որ քննարկումների արդյունքում որոշ­վել է ներկա փուլում ձեռնպահ մնալ գազա­վորված ըմպելիքներն ակցիզային հարկով հար­կելու առաջարկության
Read more
• Published in Նորություններ
No Comments
Հայաստանում փոքր եւ միջին բիզնեսի համար պարզեցված հարկային ռեժիմ կառաջարկվի. նախարար
Կան ոլորտներ, որտեղ փոքր եւ միջին ձեռնարկությունները հիմնական շարժիչ ուժ են եւ մոտ ապագայում կմնան այդպիսին: Մարտի 26-ին  Ազգային ժողովի նիստին «Բաժնետիրական ընկերությունների» «Սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերությունների» մասին օրենքներում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու, ինչպես նաեև  «Արժեթղթերի շուկայի մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին օրինագծերի փաթեթի քննարկման ժամանակ այս մասին ասաց հիմնական զեկուցող, տնտեսական զարգացման եւ ներդրումների նախարար
Հարկային օրենսգրքի փոփոխությունների հարցով Փաշինյանը ՀՀ կառավարության ներկայացուցիչ է նշանակել
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ Հայաստանի Հանրապետության ֆինանսների նախարարի տեղակալ Արման Պողոսյանը նշանակվել է Ազգային ժողովում «Հայաստանի Հանրապետության հարկային օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի նախագիծը քննարկելիս Հայաստանի Հանրապետության կառավարության ներկայացուցիչ (հարակից զեկուցող):

Friday, 29 March 2019 by PR Focus
The provision on taxation of carbonated beverages has been removed from the draft amendments to the Tax Code Regarding the legislative initiative to tax carbonated beverages with the excise tax, the economic entities involved in the production of these products have presented some concerns, disagreements, which have been discussed in detail and comprehensively in the
There are areas where small and medium enterprises are the main driving force and will remain so in the near future. This was stated at the March 26 sitting of the National Assembly during the discussion of amendments and additions to the laws on “Limited Liability Companies” of Joint Stock Companies, as well as during
Pashinyan has appointed a representative of the Armenian government to amend the Tax Code
By the decision of the Prime Minister Nikol Pashinyan, the Deputy Minister of Finance of the Republic of Armenia Arman Poghosyan was appointed a representative of the Government of the Republic of Armenia (adjacent rapporteur) during the discussion of the draft law of the Republic of Armenia “On Making Amendments to the Tax Code of