Friday, 29 March 2019 by PR Focus
Հարկային օրենսգրքի բարեփոխումների նախագծից հանվել է գազավորված ըմպելիքների հարկման դրույթը Գազավորված ըմպելիքներն ակցիզային հարկով հարկելու օրենսդրական նախա­ձեռ­նու­թյան վերաբերյալ այդ ապրանքատեսակների արտադրությամբ զբաղվող տնտե­սա­վա­րող սուբյեկտները ներկայացրել են որոշ մտահոգություններ և անհամաձայնու­թյուն­ներ, որոնք մանրամասն և բազմակողմանիորեն քննարկվել են կառավարությունում: Ուստի տեղեկացնում ենք, որ քննարկումների արդյունքում որոշ­վել է ներկա փուլում ձեռնպահ մնալ գազա­վորված ըմպելիքներն ակցիզային հարկով հար­կելու առաջարկության
Read more
• Published in Նորություններ
No Comments
Հայաստանում փոքր եւ միջին բիզնեսի համար պարզեցված հարկային ռեժիմ կառաջարկվի. նախարար
Կան ոլորտներ, որտեղ փոքր եւ միջին ձեռնարկությունները հիմնական շարժիչ ուժ են եւ մոտ ապագայում կմնան այդպիսին: Մարտի 26-ին  Ազգային ժողովի նիստին «Բաժնետիրական ընկերությունների» «Սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերությունների» մասին օրենքներում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու, ինչպես նաեև  «Արժեթղթերի շուկայի մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին օրինագծերի փաթեթի քննարկման ժամանակ այս մասին ասաց հիմնական զեկուցող, տնտեսական զարգացման եւ ներդրումների նախարար
Հարկային օրենսգրքի փոփոխությունների հարցով Փաշինյանը ՀՀ կառավարության ներկայացուցիչ է նշանակել
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ Հայաստանի Հանրապետության ֆինանսների նախարարի տեղակալ Արման Պողոսյանը նշանակվել է Ազգային ժողովում «Հայաստանի Հանրապետության հարկային օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի նախագիծը քննարկելիս Հայաստանի Հանրապետության կառավարության ներկայացուցիչ (հարակից զեկուցող):

Реформы Налогового кодекса
Положение о налогообложении газированных напитков удалено из проекта изменений в Налоговый кодекс. Что касается законодательной инициативы по налогообложению газированных напитков акцизным налогом, хозяйствующие субъекты, участвующие в производстве этих продуктов, высказали некоторые опасения, разногласия, которые подробно и всесторонне обсуждались в правительстве. Поэтому сообщаем, что в результате обсуждений было принято решение воздержаться от дальнейшего обсуждения предложения о
Пятница, 29 марта 2019 by PR Focus
Есть области, где малые и средние предприятия являются основной движущей силой и останутся таковыми в ближайшем будущем. Об этом было заявлено на заседании НС 26 марта при обсуждении изменений и дополнений в законы «Об обществах с ограниченной ответственностью» акционерных обществ, а также при обсуждении пакета законопроектов о внесении изменений в Закон о рынке ценных бумаг.
Решением премьер-министра Никола Пашиняна заместитель министра финансов Республики Армения Арман Погосян был назначен представителем правительства Республики Армения (смежным докладчиком) во время обсуждения в Национальном Собрании законопроекта Республики Армения «О внесении изменений в Налоговый кодекс Республики Армения».